Facebook
360 Virtualus Turas

Kiti apie mus

Naujųjų metų išvakarėse – gardus pramogų desertas

Praeityje žinomas Kauno „Granito” komandos rankininkas G.Galkauskas (viduryje) per Naujuosius metus su artimaisiais ir draugais kaitinsis kubile.
Žmonės tiki, kad žengiant per Naujųjų metų slenkstį reikia pasilinksminti, atsikratyti per dvylika mėnesių susikaupusių problemų, nesėkmių bei pykčio. 2009-uosius lietuviai sutiks ir pramogų sūkuryje, ir prie šeimos židinio.

Žiemos šventės – smagus laikotarpis, kai gali lankyti draugus, kviesti į svečius artimuosius, dovanoti dovanas, skaniai valgyti, į valias pramogauti.

Daugelis lietuvių Kalėdas laiko šilta ir jaukia artimų žmonių švente, puoselėja kultūros, religijos ir kulinarinio paveldo tradicijas, prisimena žmones, kuriems reikalinga pagalba.

Naujieji metai susiję su triukšmingomis pramogomis, šampanu ir spalvotais fejerverkais danguje.

Nuodėmių atpirkimo ritualas

Buvęs Kauno „Granito“ komandos bei Lietuvos vyrų rankinio rinktinės žaidėjas Gintautas Galkauskas mano, kad naujametę naktį geriausia pasitikti gamtoje, pasikaitinti kubile ir po to įšokti į tvenkinį.

Prieš dvejus metus palikęs profesionalųjį sportą, G.Galkauskas su šeima įsigijo žemės sklypą gražioje vietoje Paupio kaime (Šalčininkų r.), 30 kilometrų nuo Vilniaus.

Gintautas čia sutiks Naujuosius metus su savo šeima, giminėmis bei draugais.

Svarbiausiu vakaro akcentu taps nuodėmių atpirkimo ir apsivalymo ritualas garinėje pirtyje arba kubile po atviru dangumi.

„Aš tikiu, kad naujametę naktį prausimasis pirtyje ir kubile turi magiškų galių. Nusimaudęs paliksi visus sunkumus, nesėkmes ir blogį.

Svarbiausia optimistiškai nusiteikti ir per šventes linksmintis“, – tvirtino G.Galkauskas.

Ateities svajonės – kuklios

Jei šiek tiek pasnigs, G.Galkauskas su artimaisiais bei svečiais važinės arklių tempiamomis rogėmis arba slidėmis. O jei žiema sniego pagailės, visi linksmybių dalyviai galės pajodinėti arkliais. Jų atsives iš žirgyno, esančio visai netoli kaimo turizmo sodybos.

Metų sandūros naktį svečiai valgys šviežius kibinus su sultiniu. Kibinų pagal autentišką receptą iškeps G.Galkausko kaimynė, Paupio kaimo gyventoja.

Iki šiol Gintautas nepuoselėjo tradicijos palydėti senuosius metus. Daug laiko praleidęs rankinio aikštelėje sportininkas šventes dažnai sutikdavo vis kitose šalyse, todėl dabar pats kuria gerą nuotaiką.

Kartą jam teko fejerverkais džiaugtis Lenkijoje pro traukinio langą – tuo metu komanda važiavo traukiniu iš Vokietijos.

Ko buvęs sportininkas tikisi iš ateinančių metų?

„Daugiau stabilumo. Tegul ateityje nebūna tokių didelių pakilimų, kad netektų skaudžiai leistis“, – sakė G.Galkauskas.

© 2008-2009

Visos teisės saugomos.