Facebook
360 Virtualus Turas

Kiti apie mus

Rankininkas paragavo ir dizainerio duonos

Rūpestis: kaimo sodybos įkūrėjams sunkiausia buvo rasti vaizdingą vietą.
Sportininkams nekilnojamojo turto verslas – ne svetimas. Tai patvirtino ir ilgamečio Lietuvos vyrų rankinio rinktinės žaidėjo Ginto Galkausko sprendimas įrengti kaimo turizmo sodybą. Sportininkas tiki, kad nesuklydo dėl tokio pasirinkimo ir laukia norinčių pailsėti svečių.

Ilgai ieškojo vietos

Paupio kaime (Šalčininkų r.) ant Merkio upės kranto kaimo turizmo sodybą baigiantis įrengti G.Galkauskas sakė, kad tokia veikla labai skiriasi nuo nuolatinių kelionių į varžybas, treniruočių.

Paupio sodyba, įkurta Rūdninkų girioje, yra visai netoli nuo tos vietos, kur rankininkas gimė ir augo. "Gyvenau maždaug už 20 km. Iš kaimo išvykau, kai pradėjau sportuoti, tuo metu buvau penkiolikmetis. Baigiantis karjerai jau norisi ramybės, pabėgti nuo šurmulio", – pasakojo G.Galkauskas.

Sportininkui nesvetimi kaimo darbai, jis mielai triūsia sodyboje, užbaigti liko tik viena kita detalė. Prisimindamas pradžią G.Galkauskas sakė, jog sunkiausia buvo rasti tinkamą vietą. Jų apžiūrėjo daug ir įvairių, kol pagaliau užtiko tokią, kuri iš karto patraukė dėmesį. Ir statybų pradžia nebuvo lengva. Ne dėl to, kad nerado darbininkų ar reikiamų medžiagų. Pirmiausia reikėjo išsklaidyti dvejones, kad tikrai viską daro kaip reikia.

"Viduje gali pakeisti apdailą, gali perstumdyti baldus. O kai pamatus išlieji, jų į šalį nebepatrauksi. Atrodo, priėmėme teisingus sprendimus", – kalbėjo rankininkas.

Vidų projektavo pats

Svarbiausia – kokybiškas poilsis kokybiškoje, iš natūralių medžiagų pastatytoje sodyboje. Tokiu principu vadovavosi sodybos šeimininkas, ieškodamas meistrų ir medžiagų pastatams.

Konsultuotasi su medinių trobų statybos profesionalais, lankytasi ir pas kaimo meistrus, statančius rąstinius namus. Norėta įsigilinti į statybos specifiką, sužinoti kuo daugiau detalių, kad nebūtų padaryta klaidų, kurios vėliau galėtų brangiai atsieiti.

Rąstiniai pastatai uždengti čerpėmis, medienai impregnuoti naudotos ekologiškos medžiagos. "Tokios detalės kai kam atrodo nereikšmingos, tačiau neabejotinai turi įtakos kokybiškam poilsiui. Statybas tai pabrangina, bet, manau, investicijos grįš kitaip", – tiki G.Galkauskas.

Sienoms ręsti patarimų sportininkas klausė profesionalų, o viduj projektuoti sportininkas pagalbos neprašė. Su giminaičiais sprendė, kaip ir kur viską geriau išdėstyti, kaip suskirstyti funkcines zonas. Nemažai darbų viduje irgi darė pats šeimininkas. "Tikrai mėgstu pasikrapštyti, patinka meistrauti. Statydamas kitus pastatus turėčiau ką patobulinti, bet ir šis pirmas blynas nėra prisvilęs", – teigė G.Galkauskas.

Pasiūlys kibinų

Paupio sodybos kompleksą sudaro trys pagrindiniai statiniai: rąstinis namas, pirtis ir ūkinis pastatas. Name įrengta pobūvių salė su židiniu, virtuvė, miegamieji kambariai. Pirtis – su erdvia terasa, iš kurios atsiveria vaizdas į Merkį. Šalia pirties po atviru dangumi galima pasikaitinti kubile. Poilsio kambariai įrengti ir virš pirties, o virš ūkinio pastato – miegamieji.

Sodyboje vienu metu gali svečiuotis apie 30 žmonių – tiek vietų skirta pramogautojams apnakvindinti.

Sodybos šeimininkai pramogautojų laukia bet kuriuo metų laiku. Kiekvienam sezonui bus pasiūlytos atitinkamos paslaugos. Žiemą pagrindinis masalas turėtų būti po atviru dangumi įrengtas aštuonių vietų kubilas. Vasarą laukiama vandens pramogų mėgėjų, nes sodybą kerta Merkiu besidriekianti vandens turizmo trasa. Norintys aktyvesnio poilsio galės nuvykti į vos už kelių kilometrų įsikūrusį jojimo sporto klubą.

Sportininko sodybos ypatingasis patiekalas – sultinys su kibinais, paruoštais pagal autentišką totorių receptą. Kibinus kepa vietos, netoli sodybos esančio kaimo, gyventoja.

G.Galkauskas sakė, kad sodyboje darbų laukia dar daug. Vienas pagrindinių – baigti tvarkyti aplinką. Dabar laukiama, kol susigulės gruntas, tad pavasarį bus įrengta sporto aikštelė ir pavėsinė su lauko židiniu. Bet ir dabar šie "nepritekliai" netrukdo priimti svečių. Jos pranašumus jau išmėgino nemažai šeimininkų draugų, artimųjų.

"Kaimo turizmo sodybų rinka dar neužpildyta, paklausa kol kas didesnė už pasiūlą. Todėl nemanau, kad šalį apėmusi krizė atsilieps mūsų verslui. Nors kai kam gali atrodyti keista, jog atsidarome prasidėjus ekonominei sumaiščiai", – tvirtino G.Galkauskas.

© 2008-2009

Visos teisės saugomos.